O blogu

Po co mi jeszcze jeden blog?! Chyba oszalałam!

Nie, jednak nie oszalałam. Mam nadzieję, że to, co tu będę pisać wręcz uchroni mnie przed ewentualnym szaleństwem, które zagląda mi w oczy za każdym razem, gdy ja zaglądam na znane mi fora dyskusyjne, gdzie maglowane są do znudzenia wciąż te same problemy.

Znudziło mnie pisanie wciąż tego samego i tłumaczenie każdemu od początku wciąż tego samego. Zamiast pisać w forum, gdzie wątki szybko znikają w przepastnym archiwum, do którego nikt nie zagląda, tutaj spróbuję wyjaśnić, o co właściwie chodzi z tą astrologią, numerologią, tarotem, wróżeniem i dziedzinami pokrewnymi.

I co najważniejsze dla mnie - pisząc tutaj będę miała sytuację o tyle komfortową, że nie ryzykuję kłótni ani konfrontacji ze złośliwymi i zawistnymi forumowymi trollami.

Większość haseł pochodzi ze Słowniczka-polemiczka, który dawniej znajdował się na mojej stronie Gabinet Astropsychologii.

Nowe hasła powstają jako odpowiedź na pytania zadawane przez ludzi wyszukiwarkom internetowym (pytania te znajduję przeglądając statystyki bloga).

Uwaga: "Słowniczek-polemiczek" jest mocno sarkastyczny, ponieważ bezkompromisowo rozprawiam się w nim z arogantami, uważającymi samych siebie za wielkich, oświeconych "racjonalistów", podczas gdy w rzeczywistości są oni kompromitująco niedouczeni i bezmyślni.

Blog składa się z dwóch części: "Słowniczka astrologicznego" i "Słowniczka-polemiczka" (spisy haseł obu słowniczków znajdują się po drugiej stronie bloga). Nie znajdziecie tu żadnych zawiłych terminów używanych przez dawnych astrologów, lecz objaśnienia problemów interesujących zwykłych ludzi.

Możecie zadawać pytania lub zgłaszać swoje oczekiwania - do tego służą komentarze do notek.