sobota, 17 maja 2008

Prazasada

Prazasada to inaczej „archetyp”.

Prazasady są podstawowymi cegiełkami, z których zbudowana jest ziemska rzeczywistość. Astrologicznymi reprezentantami prazasad są planety, w numerologii są to liczby, w chirologii linie na dłoniach, w Tarocie symbole przedstawione na kartach itp.

W astrologii jako punkt odniesienia służy niebo. Jednak obserwacja dowolnej płaszczyzny odniesienia da się przetransponować na każdą inną płaszczyznę, na zasadzie analogii. Stosując ze znawstwem różne metody pracy (numerologia, astrologia, tarot itp.) możemy uzyskać te same rezultaty w postaci takiej samej diagnozy lub prognozy. Jeśli wyniki są niezadowalające, to nie z powodu zawodności metody, lecz wyłącznie z racji braku fachowości osoby parającej się daną dziedziną.

Na przykład prazasadzie o imieniu „Saturn” podlegają: góry, ołów, ostrokrzew, kruk, kości i zęby, klasztory, domy starców, ludzie starzy, mędrcy, górnicy, choroby zwyrodnieniowe i zwapnienia, kolor czarny.

Każda z planet reprezentuje inną prazasadę, a ich znajomość pozwala wyciągać wnioski na temat charakteru człowieka, rozumieć właściwe znaczenie zdarzenia, dobierać odpowiednie warunki do działania firmy itp.

0 Comments: