sobota, 20 października 2007

Czy wierzyć astrologii?

Takie hasło znalazłam, gdy przeglądałam statystyki tego bloga.

Pytanie pozornie jest takie samo, jak w pierwszej notce, tym razem jednak nie chodzi o wiarę w astrologię, lecz o problem zaufania do astrologii.

Horoskopy drukowane w gazetach nie mają nic wspólnego z astrologią i nie wolno w nie wierzyć!!! To tylko głupawa zabawa w znaki zodiaku. Tutaj znajdziesz jedyny prawdziwy horoskop dla Twojego znaku, przeczytaj koniecznie!!!

Zwracając się po pomoc do astrologa w rzeczywistości wierzysz nie astrologii, lecz astrologowi. Idąc do astrologa idziesz na spotkanie nie z astrologią, lecz z osobą, która będzie interpretować twój horoskop. To, czego się od niej dowiadujesz jest tym, co dany astrolog zdołał zrozumieć patrząc w mandalę twojego horoskopu. I tak, jak w przypadku każdego zawodu bez wyjątku i tu możesz mieć do czynienia z artystą, rzemieślnikiem lub partaczem.

Horoskop urodzeniowy może być prawidłowo zinterpretowany jedynie dzięki intuicyjnej mądrości mężczyzny lub kobiety; spotyka się ją jednak rzadko - Paramahansa Yogananda

Jeśli astrolog przedstawia ci kasandryczne przepowiednie lub wieszczy nieodwołalne wyroki losu, posługując się takimi budzącymi przerażenie terminami, jak „złoczynne i dobroczynne planety”, „porażenia”, „skaleczenia”, „zniszczenia” oraz „strzelanie niekorzystnym aspektem”, to wiej od razu, gdzie pieprz rośnie. Z całą pewnością nie jest to astrolog, lecz jakiś mroczny babiloński mag, któremu nie leży na sercu twoje dobro i którego intencją nie jest pomaganie klientom. To osobnik, który zachłystuje się swoją władzą nad tobą i pławi się w złudzeniu bycia mędrcem, posiadającym umiejętność odczytywania boskich wyroków.

Taka przepowiednia w niczym ci nie pomoże. Wręcz przeciwnie, może cię utwierdzić w tragicznym przekonaniu, że nie masz najmniejszego wpływu na swoje własne życie, będąc jedynie bezwolnym pionkiem w grze, prowadzonej przez jakieś potężne, kosmiczne siły. Jeśli przepowiednia będzie niekorzystna, a zwłaszcza tragiczna, grozić ci może depresja lub inne problemy psychiczne.

Powtórzę po raz nie wiem już który: horoskop to tylko mapa potencjałów, a potencjały można zrealizować lub zmarnować, wolna wola. Przyszłość nie jest z góry zdeterminowana, a ty nie jesteś niewolnikiem gwiazd ani żadnych innych mocy. Masz wolną wolę, rozum i prawo do decydowania o swoim losie, więc z nich korzystaj.

Horoskop jest pomocny w odczytywaniu tendencji, a nie konkretnych zdarzeń. Można powiedzieć, że jest „prognozą życiowej pogody” i pokazuje, czy w danym okresie będą wiały korzystne, czy niekorzystne wiatry. Wiedząc jakich wiatrów możesz się spodziewać możesz rozwinąć żagle i płynąć tam, gdzie ty sam zechcesz, jeśli oczywiście nie zapomnisz, że masz do dyspozycji również koło sterowe.

0 Comments: