niedziela, 18 listopada 2007

Moment, na który obliczamy horoskop

Moment pierwszego zaczerpnięcia powietrza jest symbolicznym początkiem niezależnego, fizycznego istnienia.

Z medycznego punktu widzenia to właśnie pierwszy oddech, uruchamiając samodzielne krążenie sprawia, że płód przemienia się w noworodka, zdolnego do samodzielnego życia poza organizmem matki. W chwili przecięcia pępowiny, wraz z pierwszym oddechem zamykają się naczynia pępowinowe, zamknięciu ulega również drożny do tej pory otwór między prawą i lewą częścią serca. Od tego momentu zaczyna działać krążenie płucne.

Pierwszy człowiek w Raju również został ożywiony, gdy Bóg "wdmuchnął" duszę w jego nozdrza i człowiek zaczął samodzielnie oddychać. Ten właśnie moment jest symbolem początku życia i na tę chwilę obliczamy horoskop.

Mędrcy wschodu mówią, że życie zaczyna się pierwszym wdechem i kończy ostatnim wydechem.

Światła astrologia wcale nie twierdzi, że gwiazdy kształtują ludzki temperament, charakter i los, lecz że patrząc na mapę nieba, która towarzyszyła chwili narodzin możemy opisać "jakość czasu", przy której te narodziny nastąpiły. I z tej właśnie jakości czasu wyciągamy wnioski co do jakości duszy. Ale to, czy te wnioski będą słuszne i prawdziwe zależy nie od astrologii, lecz od astrologa, a dokładniej od jego umiejętności i mądrości.

To nie kosmos kształtuje charakter człowieka, nie kształtują go również geny, układające się w określony sposób w chwili poczęcia - to wszystko zostaje ustalone dużo wcześniej, a decyduje o tym karma tego człowieka. Tę karmę można odczytać z horoskopu obliczonego na moment zaczerpnięcia pierwszego samodzielnego oddechu.

----------------
Odtwarzany utwór: Disconnected
przez FoxyTunes

0 Comments: