niedziela, 25 maja 2008

Co w końcu kształtuje mój charakter i los - gwiazdy czy zodiak?

Autentyczne pytanie, zadane w forum dyskusyjnym przez racjonalistę:

Czyli mam rozumieć, że znak Zodiaku wpływa na nas, a nie gwiazdy jako takie? To nie układ gwiazd na niebie w czasie naszych narodzin wpływa na dalsze nasze losy czy jednak tak? Czy w chwili moich narodzin (31 grudnia) Słonce znajdowało się w gwiazdozbiorze Koziorożca czy Strzelca? Jeśli znak zodiaku kształtuje mój charakter - jestem Koziorożcem, jeśli gwiazdy - Strzelcem.

Odpowiem po kolei:
Czyli mam rozumieć, że znak Zodiaku wpływa na nas, a nie gwiazdy jako takie? To nie układ gwiazd na niebie w czasie naszych narodzin wpływa na dalsze nasze losy czy jednak tak?

Nic na nas nie wpływa. Astrologia nie zakłada istnienia jakiegokolwiek wpływu: ani gwiezdnego, ani planetarnego, ani zodiakalnego. Jeśli coś takiego twierdzi jakiś astrolog, to jest to jego własna teoria, za którą astrologia nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

W astrologii nie stosuje się myślenia przyczynowo-skutkowego, lecz synchroniczne. Między narodzinami w określonym czasie i charakterem człowieka zachodzi korelacja, a nie zależność, w myśl hermetycznej zasady „jak na górze tak na dole”. Bardziej szczegółowo wyjaśniam to na swojej stronie - gorąco zachęcam do lektury!

Planety, gwiazdy ani zodiak na nic nie wpływają ani niczego nie powodują. One pozwalają wyłącznie na diagnozowanie „jakości czasu”, panującej w chwili narodzin danej osoby lub w chwili zasięgania porady. Przyjrzyj się analogii: jeśli ktoś wróży ci z fusów, czy przyszłoby ci na myśl, że te fusy wpływają na twój charakter? Zarówno fusy, jak i planety służą wyłącznie jako narzędzie do odczytu, a nie czynnik determinujący cokolwiek.
Czy w chwili moich narodzin (31 grudnia) Słonce znajdowało się w gwiazdozbiorze Koziorożca czy Strzelca? Jeśli znak zodiaku kształtuje mój charakter - jestem Koziorożcem, jeśli gwiazdy - Strzelcem.

W astrologii gwiazdozbiory nie mają żadnego zastosowania, nie ma więc znaczenia, przed jakim gwiazdozbiorem wędrowało Słońce w dniu twoich narodzin. W astrologii ma znaczenie wyłącznie znak zodiaku. Z tego powodu byłeś, jesteś i zawsze będziesz Koziorożcem.

A co kształtuje twój charakter?

Kształtuje cię wyłącznie twoja świadoma praca nad sobą. Jeśli starasz się żyć mądrze, dobrze i szlachetnie, wtedy jest szansa, że ukształtujesz swój charakter we właściwy sposób. Wpłynie to również pozytywnie na twój codzienny los. To jest prawdziwa alchemia, czyli zamienianie brudnego i czarnego ołowiu (twojego charakteru) w szczere złoto.

2 Comments:

Anonimowy said...

czy promieniowanie cial na nas niebieskich ma jakis wplyw w chwili naszych narodzin?

mariah.

astromaria said...

Nie ma. Wyjaśniam to powyżej.