poniedziałek, 28 stycznia 2008

Gwiazdozbiór, konstelacja

Obszar nieba o umownie wyznaczonych granicach; większość nazw gwiazdozbiorów zaczerpnięto z mitologii; zgodnie z uchwałą Międzynar. Unii Astr. w 1922 przyjęto obowiązujący obecnie podział nieba na 88 gwiazdozbiorów; gwiazdy w obrębie danego gwiazdozbioru oznacza się, poczynając na ogół od najjaśniejszej, kolejnymi literami alfabetu gr. lub kolejnymi liczbami [Encyklopedia PWN].
Jak więc "racjonaliści" widzą - gwiazdozbiory nie są przesądem ani nie zostały wymyślone przez ciemnych i niewykształconych astrologów, lecz czymś, co przyjęła i skodyfikowała Międzynarodowa Unia Astronomiczna.

UWAGA!!! TYLKO IGNORANCI I NIEUKI MYLĄ ZNAKI ZODIAKU Z GWIAZDOZBIORAMI!!!

Gwiazdozbiorów używają wyłącznie astronomowie, natomiast w astrologii nie mają i nigdy nie miały one żadnego zastosowania.

Astrologia w ogóle nie za bardzo interesuje się gwiazdami, z wyjątkiem kilku najjaśniejszych, których położenie chętnie uwzględnia astrologia (niesłusznie) zwana "klasyczną". Astrologia humanistyczna nie przywiązuje do nich większego znaczenia.

Tak więc, jeśli jakiś rozpalony złością sceptyk lub parafianin wszczyna awanturę, że gwiazdozbiory nie mają żadnego naukowego uzasadnienia i są wyłącznie wytworem fantazji starożytnych astronomów, niech się z tymi pretensjami zgłosi do Międzynarodowej Unii Astronomicznej, a nie do astrologów.

Sprawdź też hasło "Zodiak"

0 Comments: