czwartek, 5 czerwca 2008

Czy wierzyć w horoskopy?

W gazetowe (takie „dla twojego znaku”) - absolutnie nie wierzyć! A dlaczego? Wyjaśniam to w tym blogu tutaj, tutaj i tutaj.

Jeśli astrolog sporządza dla Ciebie horoskop indywidualny i wieszczy Ci ze szczegółami przyszłe wydarzenia (spotkanie miłości Twojego życia, datę ślubu, chorobę czy śmierć kogoś bliskiego) - też w to nie wierz! Z horoskopu nie da się odczytać konkretnych zdarzeń, a jedynie ich prawdopodobieństwo.

Astrologia pozwala rozpoznać „jakość czasu” i dlatego jest bardzo w życiu pomocna. Jeśli chcesz żyć bardziej świadomie i mądrzej horoskop pomoże Ci lepiej poznać i zrozumieć siebie samą / samego, powie Ci, kiedy czekają Cię okresy powodzenia, a kiedy możesz spodziewać się kryzysów. Powie Ci również, w jakiej dziedzinie życia czekają Cię te sukcesy i kryzysy, ostrzeże przed zagrożeniami, zachęci do działania, gdy będzie czas sprzyjający sukcesom itp. Ale co konkretnie się wydarzy, tego nikt z „gwiazd” odczytać nie potrafi, chyba, że jest jasnowidzem (wśród astrologów czasem się tacy zdarzają).

Znajdujesz się teraz w podróży przez życie, a horoskop to znakomita mapa, która pomaga zorientować się w nieznanym terenie. Tylko tyle i aż tyle.

1 Comment:

Anonimowy said...

Niestety nie zgadzam się z opinią, że z horoskopu urodzeniowego drogą technik predykcyjnych nie da się odczytać przyszłych wydarzeń.
Wprawny astrolog powinien to umieć. Inna sprawa, że zarzucanie klienta tego typu prognozami bez potrzeby i wbrew oczekiwaniom klienta po to tylko, żeby zabłysnąć umiejętnościami jest niewłaściwe.
Sądzę, że tego typu przepowiednie powinny zostać zweryfikowane i wygłoszone jedynie wtedy, gdy klient stawia konkretne pytanie.